Jezioro Klimkowskie i okoliczne atrakcje

Szukasz wyjątkowego miejsca na kilkugodzinny lub kilkudniowy pobyt? Chcesz wypocząć lub zaznać rozrywki płynącej z możliwości uprawiania sportów wodnych? A może po prostu pragniesz wylegiwać się na słońcu w towarzystwie spokojnej wody? Poznaj Jezioro Klimkowskie i sprawdź jego możliwości. 

Kilka słów o Jeziorze Klimkowskim

Turystyczno-rekreacyjne Jezioro Klimkowskie o powierzchni 310 ha położone jest w Beskidzie Gorlickiem przy miejscowości Klimkówka i Łosie w powiecie gorlickim. Jezioro to wyróżnia się zróżnicowaną linią brzegową. Ma szerokość 300-400 m oraz długość około 5 km. Głębokość miejscami sięga nawet 2,5 m. Z uwagi na doskonałe położenie i przepiękne ukształtowanie terenu, przybywa tam wielu turystów i osób chcących wypocząć na łonie natury. Wbrew pozorom stwarza im bardzo szerokie możliwości pobytu czy wypoczynku. Jesteś ciekaw jakie? Sprawdź atrakcje tego miejsca. 

Atrakcje Jeziora Klimkowskiego

Jezioro Klimkowskie to świetna propozycja dla tych, którzy uwielbiają kontakt z przyrodą i kochają aktywny wypoczynek. Jezioro to ze względu na położenie w towarzystwie gór posiada znakomite warunki do nauki windsurfingu i kitesurfingu. W słoneczne dni turyści mają do wyboru możliwość pływania rowerem wodnym, kajakiem, łodzią czy nawet skuterem. W pobliżu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego. Nawet wędkarze znajdą tu odrobinę spokoju, by móc oddać się przyjemności, jaką jest wędkowanie. Jezioro to szczególnie wcześnie rano pozwala delektować się przepięknymi widokami i możliwością wędrowania po specjalnie przygotowanych do tego celu ścieżkach turystycznych. Warto nadmienić, iż jezioro jest otoczone licznymi szczytami – Ubocz, Czerteżyki, Kopa, Homola i Kiczera – gdzie też można wybrać się na dłuższy spacer. 

Plaża

Jezioro Klimkowskie zwane też zaporowym należy do jednych z największych atrakcji w Beskidzie Niskim. Chodzi tu o atrakcje krajobrazowe. Wokół jeziora znajduje się kilka plaż, na których każdego dnia w okresie lata wyleguje się wielu urlopowiczów i osób spragnionych wypoczynku na łonie natury i świeżym powietrzu. W okolicy znaleźć też można parking, gdzie zmotoryzowani znajdą miejsca na postój. 

Będąc w Beskidzie Niskim czy to przejazdem, czy w ramach dłuższego pobytu, warto zboczyć z trasy, zmienić swe plany czy też po prostu uwzględnić w nich wizytę nad przepięknym i jakże urokliwym Jeziorem Klimkowskim. To klimatyczne miejsce, gdzie można wypocząć, zrelaksować się i zaznać przyjemności płynącej z możliwości uprawiania tak wielu sportów wodnych. 

  wstecz

  Mówią o nas

  Bardzo przyjemna lokalizacja. Domki zadbane, wyposażenie podstawowe jest. Idealne dla ludzi, którzy lubią wodę, piesze szlaki oraz jazdę na rowerze.

  MACIEK

  Domki czyste, wysprzątane, Gotowe na przyjazd. Czysta pościel. Domki posiadają wszelki sprzęt niezbędny do kilkudniowego pobytu. Naczynia, sprzęt ogrodowy. Ogólnie czysto i schludnie. Polecam.

  DAWID

  Domki dobrze wyposażone, piękne widoki, czyste powietrze

  PIOTR

  Nauka surfingu i kitesurfingu

  Poczuj siłę wiatru i ciesz się niesamowitym uczuciem lekkości podczas szybowania na taflą jeziora Klimkówka. Pełny kurs pozwalający na samodzielne pływanie to zaledwie kilkanaście godzin.

  Doskonałe miejsce do wędkowania

  Piękny, surowy krajobraz zbiornika, czysta woda i ryby, to coś, co przyciąga wędkarzy nad jezioro Klimkówka. Płocie, okonie, karasie, leszcze, a czasem nawet karpie, to przykładowe gatunki ryb występujących w jeziorze.

  Imprezy okolicznościowe

  U nas oprócz noclegu możesz zorganizować również wieczór panieński, wieczór kawalerski oraz inne imprezy okolicznościowe. Ośrodek jest w stanie pomieścić 30 osób.

  Szlaki turystyczne

  Wybierz się na szlak pieszy lub rowerowy i podziwiaj okoliczne widoki, które zapierają dech w piersiach.

  Wysyłając zapytanie/podejmując korespondencję, wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Optima House Kamila Pilut -Drob z siedzibą w Rzeszowie 35-330 przy ulicy Kukuczki 98 (dalej Optima House). Twoje dane będą przetwarzane wyłącznie w celu komunikacji z Tobą oraz realizacji na Twoją rzecz usług świadczonych prze Optima House. Masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania/zmiany, usunięcia, ograniczenia/wstrzymania przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  W sprawach dotyczących Twoich ww. uprawnień należy kontaktować się z Administratorem pod adresem mail: kontakt@domkidarbeskidu.pl

  • Zadzwoń do mnie teraz
  Dziękujemy za kontakt. Wkrótce oddzwonimy.

  Podaj swój numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie

  b
  c